• Regulamin biblioteki

• 1. Biblioteka służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można:

• wypożyczając je do domu (lektury szkolone, literaturę piękną, książki popularnonaukowe),
          • czytając lub przeglądając na miejscu ( księgozbiór podręczny ),
          • wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych komplety przeznaczone do dyspozycji nauczycieli.

3. Biblioteka jest czynna w godzinach podanych na drzwiach biblioteki.

4. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 1 miesiąca.

5. Zbiory biblioteki są NASZĄ WSPÓLNĄ WŁASNOŚCIĄ. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

6. Uczeń, który zagubi lub zniszczy książkę wypożyczoną z biblioteki, musi odkupić taką samą lub inną, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej, rynkowej cenie książki zagubionej ( zniszczonej ).

7. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków i napojów.

8. Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy z niej odchodzą zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteka szkolną.